Сайт на реконструкції

Важливі запитання

Коли людина вперше звертається до спеціаліста психолога у неї закономірно виникає ряд запитань. Тут спробуємо розглянути найпоширеніші.

1. З якими проблемами Ви працюєте?

Я працюю з будь – якими запитами які стосуються емоційної сфери людини, поведінки, стосунків, професійної сфери та проблем зі здоров’ям, які неможливо вирішити шляхом звернення до лікаря. Будь – які ситуації що не може пояснити собі людина та які негативно впливають на її життєдіяльність. Тому що методи, за допомогою яких я працюю, допомагають зрозуміти як влаштована людина і її підсвідомі мотиви. Тобто, разом з клієнтом, ми досліджуємо його внутрішній прихований світ та вчимося діяти більш ефективно. Це дає можливість вирішити існуючі проблеми. Ними можуть бути панічні атаки, депресія, тривога, страхи, проблеми у стосунках, в сексі, зі здоров’ям, неможливість побудувати стосунки, пошук роботи, проживання травматичних ситуацій та вікових криз, розлучення, втрати, конфлікти, пошук себе.

2. Скільки коштує консультація?

Оплата є великою та важливою частиною психотерапевтичного процесу. Оскільки до мене звертаються люди з різним рівнем достатку, оплата є диференційованою. Вона для кожного своя. Розмір оплати першої консультації визначає сам клієнт. Подальшу оплату ми обговорюємо під час першої зустрічі.

3. Скільки потрібно консультацій?

Кількість консультацій є дуже індивідуальною. Залежить від багатьох факторів. Коли виникла проблема? Вона існувала завжди чи з’явилася вчора. Які результати хоче отримати людина? Які цілі та задачі? Але очевидно, що психотерапія - це не швидкий процес. Тому що психіці потрібен час для змін. Бо різкі зміни можуть нести більше шкоди ніж користі. Ми можемо домовитися на певну кількість зустрічей або на психотерапію з відкритою датою закінчення.

4. Як відбувається психотерапія?

Психотерапія - це дослідження прихованої частини нашої психіки. Клієнт розповідає про себе, про своє життя, він говорить все, що спадає на думку. Завжди є цікавими сни, відчуття, переживання. Це все допомагає терапевту побачити світ очима клієнта.

5. Чи є правила під час психотерапії?

Правила є. Перше правило і найважливіше - це говорити все, що спадає на думку. Другим і не менш важливим є дотримання домовленостей проходження терапії. Тобто сеанс відбувається у одному й тому самому місці, в один й той самий час, 50 хвилин, один чи два рази на тиждень. Ці правила перевірені часом та досвідом, ґрунтуються на певних особливостях нашої психіки.

6. Яка у Вас освіта?

У розділі «Про мене» докладно описана моя освіта. Також я проходила власну довготривалу психотерапію, що є важливим та обов’язковим для успішної роботи терапевта.

7. Який Ваш досвід?

Психотерапевтом працюю з 2005 року. У 2009 році мене запросили до відомого київського психологічного центру. Тому маю досить великий та різноманітний досвід роботи з різними проблемами.

8. Які Ваші гарантії?

Зі свого боку, я гарантую дотримання професійно – етичного кодексу психотерапевта. Для мене головне - не зашкодити людині, дотримувати конфіденційності, поважати та інформувати клієнта, не використовувати, бути професійним та цілісним. Гарантую свої увагу, час та знання.

9. Чи працюєте Ви вдома/ в офісі у клієнтів?

За правилами психологічної роботи, терапія можлива тільки в кабінеті психотерапевта. Інакше це порушує рамки процесу та може бути, щонайменше, не ефективним.

10. Чи можливі якісь контакти після закінчення психотерапії, наприклад, дружба з психотерапевтом у соціальних мережах?

Будь – які контакти за межами кабінету та психотерапевтичного процесу неможливі. Ані під час психотерапії, ані після її закінчення. Психотерапевт назавжди залишається психотерапевтом. Така позиція також перевірена часом і досвідом. Вона є ефективної для процесу психотерапії і безпечною для психіки клієнта.

11. У моєї подруги / мами / чоловіка / сина проблеми, чи можу я записати його до Вас?

Процес психотерапії є добровільною справою. Тобто, людина повинна сама хотіти звернутися до психотерапевта. У таких випадках, я пропоную звернутися до мене безпосередньо особі про яку була мова.

Маю надію, що надала розгорнуту відповідь на деякі важливі запитання.